Home   Aktualności Dziecięca Arka ma już 50 lat!

Dziecięca Arka ma już 50 lat!

Samorządowe Przedszkole nr 142 w Nowej Hucie świętuje w tym roku szkolnym Złoty Jubileusz 50-lecia swojej działalności.

Z tej okazji 28 maja 2024 r. w Teatrze Ludowym odbyła się uroczysta gala. Jubileusz przedszkola „Dziecięca Arka” był ogromnym wydarzeniem dla całej naszej społeczności.
W przygotowani tak ważnej uroczystości zaangażowana została cała społeczność przedszkola.

                           

Podczas tak znaczącego wydarzenia nie mogło zabraknąć również ważnych gości, których na początku gali powitała Dyrektor Przedszkola Pani Dorota Banaś.

       Swoją obecnością zaszczycili nas: Poseł na Sejm Pan Rafał Komarewicz, I Małopolski Wicekurator Oświaty Pan Artur Pasek, Dyrektor Wydziału Edukacji Pani Anna Domańska, Radni Miasta Krakowa: Pani Magdalena Mazurkiewicz oraz Pan Włodzimierz Pietrus, Przewodniczący Rady i Zarządu  Dzielnicy XVI Pan Zygmunt Bińczycki, Radni Dzielnicy XVI Pani Bożena Grzegorzek oraz Pan Łukasz Wabik,  Z-ca Dyrektora Teatru Ludowego Pan Jerzy Maciej Fedorowicz, Pierwsza Dyrektor Przedszkola Pani Janina Kilian, Dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli, przedstawiciele MCOO, emerytowani nauczyciele i pracownicy przedszkola oraz rodzice dzieci.

W imieniu Władz Miasta, Wydziału Edukacji i Kuratorium Oświaty  złożono podziękowania na ręce Pani Dyrektor przedszkola. Był to moment pełen emocji, który podkreślił, jak ważna jest rola przedszkoli w wychowaniu i edukacji najmłodszych.

Podczas przemówienia Pani Dyrektor podziękowała wszystkim tym, którzy poprzez pracę
w naszym przedszkolu przez pół wieku, tworzyli jego historię. Wyraziła uznanie dla poprzednich dyrektorów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, a także obecnych pracowników „Dziecięcej Arki”. Słowa uznania skierowała również do obecnych gości, którzy współpracują z naszą instytucją oraz Rodziców wychowanków.

 

Podczas uroczystości dzieci z Przedszkola nr 142 zaprezentowały program artystyczny „Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna…” który poprowadził nas roztańczonym krokiem dzieci przez Podhale, Mazowsze, Pomorze, Kujawy oraz Małopolskę. Występy te, przygotowane pod czujnym okiem wychowawców, ukazały ogromny talent
i zaangażowanie najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Było to niezwykle wzruszające widowisko, które w inspirujący sposób pokazywało, jak wiele pasji, a także radości – mogą pokazać małe dzieci poprzez taniec i śpiew. Jubileusz uświetniły również występy naszego absolwenta Jakuba Szymańskiego oraz jego tanecznej partnerki Ingi Mazur w brawurowym pokazie jiva, a także kapeli góralskiej wraz z byłymi absolwentami naszego przedszkola – Karoliną Sularz i Mateuszem Przyjemskim.

Galę jubileuszową uświetniła krótka prezentacja multimedialna, która dla jednych była nostalgiczną podróżą w czasie, dla innych – kawałkiem nowohuckiej historii, a także przypomnieniem, jak dużo w naszym przedszkolu się dzieje.

Ciężko uwierzyć nam, że „Dziecięca Arka” ma już pięćdziesiąt lat. Przez minione lata wiele się w niej zmieniło, jednocześnie nie zmieniło się jedno- nadal najważniejsze jest dla nas każde dziecko, które przekracza próg naszego przedszkola.

 


 

 

Comments are closed.